Çocuklar İçin Hastanede Kitaplık Kuruldu

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Acil Servisinde, sağlık kurumu yönetimi, çalışanlar ve hasta yakınlarının takviyesiyle temin edilen kitaplarla rehabilitasyon gören çocuk hastalar için kitaplık oluşturuldu.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Acil Servisinde rehabilitasyon gören çocuk hastaların bunalmaması için kitaplık heyetti.

Servisin mesul hemşiresi Şenay Karaaslan, Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Abonesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı’nın hazırladığı proje kapsamında acil serviste kitaplık oluşturulduğunu söyledi. Karaaslan, kitaplığın çocuklar tarafından hoşlanıldığını ve aktif olarak kullanıldığını ifade etti.

“ÇOCUKLAR KİTAPLIKTAN ÇOK MEMNUN“

Karaaslan, hasta yakınlarının da uygulamadan çok memnun olduğunu vurgulayarak, şunları dile getirdi:

“Acil serviste 0-18 yaş gurubu hastalara bakıyoruz. Bu sebeple tam yaş grubuna göre kitaplarımız mevcut. İlk kitaplar sağlık kurumu idaresince temin edildi, daha sonra çalışanlarımızın ve hasta yakınlarımızın konutlarında kullanmadıkları kitapları, kitaplığımıza bağış yapmalarını istedik. Çocuklar kitaplıktan çok memnun.”

Hastaların rehabilitasyonun kapsamına göre 24-48 saat arasında acilde kalabildiğini, bazen bu zamanın daha da uzadığını aktaran Karaaslan, çocukların okudukları kitapları hoşlandıkları için sağlık kurumundan bölerken yanlarında götürdüklerini, azalan kitapların yenilerini tekerrür kitaplığa koyduklarına sözlerine ilave etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın