Zemzem Suyunun Faydaları

Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına göre dünyanın en sağlıklı sularından olan zemzem syatılın esrarı, günümüz teknolojisindeki tüm araştırmalara karşın çözülemiyor. İşte zemzemin mucizevi bereketleri…

Kaynağı bulunamayan syatıl denizden 80 km uzakta olmasına ve çevresinde başka hiçbir kuyu olmamasına karşın senelerdir kurumaması, analistleri afallamışa çeviriyor.

Sadece 1.5 metre derinliğindeki kuyudan hac mevsiminde milyonlarca hacı tüm su değişik karşılarken, su seviyesinde de hiçbir eksilme olmuyor.

İÇİNDE MİKROORGANİZMA VE BAKTERİ BULUNMAYAN Türkiye Elektrik Kurumu SU

İçenin açlığını ve susuzluğunu gideren syatıl esrarı bilim adamları tarafından inceleniyor.Avrupa’da laboratuarlarda yapılan araştırmalarda, zemzem syatılın çok az kükürt kapsadığı tespit edildi.

 

Amerika’da yapılan test sonuçlarına göre ise zemzem, içinde mikroorganizma ve bakteri bulunmayan türkiye elektrik kurumu su olma özelliği taşıyor.

 

EN MUKADDES KAYNAKTAN GELEN SU

WHO tarafından da zemzem, dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sularından biri olarak açıkladı.

 

gercek_zemzem2

Yeryüzünde en mukaddes topraktan kaynayan sudur. Peygamber Efendimiz s.a.v.´in kalb-i şerifinin kerelerce yıkandığı sudur. Cenab-ı Hakkın İbrahim a.s.´a ikram ettiği bir nimettir. Yeryüzündeki en hayırlı sudur. Yeryüzünde en mukaddes topraktan kaynayan sudur. Rasulullah Efendimizin mübarek tükürüğü ile bereketlenen sudur. Açları doyuran sudur.

zemzemsuyu2

İçilmesi sünnettir. Her tasaya takattir. Zemzem syatılın bereketleri saymakla bitmez… Hususiyle humma sıtma’ya şifadır. Baş ağrısını giderir.

sahte_zemzem2

Gözün görmesini ziyadeleştirir. Ne maksatla içilirse ona takattir. Süt artırıcı etkisi vardır. Resûlullah sav Efendimiz “Hacer zemzemden içiyor, içtikçe İsmail ’i emzirmek için sütü artıyordu” emrederek, zemzemin süt arttırıcı etkisini belirtmişlerdir. Susuzluk giderici etkisi vardır. Çölde insanların susuzluğunu gideren bir iksirdir. Doyurucu, açlığı giderici etkisi vardır. Ebu Zer ’i Gıfari ra, Kabe ’de 30 gün kalmış, sadece zemzem syat içerek yaşamıştır.

zemzem2

Hacılar da sadece zemzem syat içerek yaşayabilir. Şişmanlatıcıdır. Yeniden Ebu Zer ’i Gıfari ra, bu 30 gün zarfında şişmanlamıştır. Mide ülserine iyi kazanç. Zemzem syat içilmeye devam edilir. Karaciğer rahatsızlığı için zemzem syat aç karına içilmelidir. Böbrek rahatsızlığı sürükleyenler zemzem suyunu aç karına içmelidir. Stres, yeis için zemzem syat içilir.

zemzem2

Cilt hastalıkları içinde rehabilitasyon edicidir. Cilt, zemzem syat ile yıkanır. Bazı cilt hastalıkları karaciğerden geldiği için aç karına zemzem syat içilmeye devam edilir. Vücuda kuvvet verir. Kalp krizine şifadır. Özellikle sıtmaya iyi kazanç. Sağlıklı tene sürüldüğünde kanser riskini %90 eksiltir. İhtiyarlamayı geciktirir. Zemzem ile ovuşturulmuş beden, kış mevsiminde üşümez.

zemzem2

 

Zemzem syat hangi maksatla içilirse onun içindir. Şayet şifa amacıyla içersen Allah şifa verir. Şayet susuzluğu gidermek için susuzluğu giderir. Şayet açlığını gidermek amacıyla içersen doyurur. O , Cebrail ’in as ayağını vurarak çıkardığı ve Yüce Allah ’ın İsmail ’e as içirdiği bir sudur. Hadis-i Şerif

İslama Doğru

Yorum yapın