Yarıyıl Tatili Umre Programıyla Değerlendiriliyor

Talebeler ve hocalar yarıyıl tatilini değerlendirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın liderliğindeki programa yoğun alaka gösterdi.

Yarıyıl tatilinde kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenler, umre turlarını doldurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talebeler, hocalar ve veliler için hazırladığı 12 günlük umre programı kontenjanları günler evvelinden dolduğu bildirildi.

Anadolu Ajansı Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye göre, mektep evveli, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan talebelerin 23 Ocak-9 Şubat arasında yarı sene tatiline girmesiyle bu vakti değerlendirmek isteyen talebe, hoca ve veliler, sömestr için tertip edilen umre programlarını seçim etti.

KONTENJAN GÜNLER EVVELİNDEN DOLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün tertip ettiği “Sömestir umresi”, yoğun alaka gördü. 23-27 Ocak gidişli 4-8 Şubat dönüşlü 12 günlük umre programının kontenjanları, son başvuru tarihinden günler evvelinde doldu.

6 gün Mekke, 6 gün Medine programlı umre turlarında maliyetler, 13-27 yaş grubundaki talebeler için bin, hoca ve veliler için ise bin 90 dolardan başlayan maliyetlerden oluştu.

EK UÇAK SEFERİ KONDU

Hac ve umre organizasyonu yapan bir şirketin işlem direktörü Mustafa Sadık Dursun, sömestr yarıyılında 9 gün ile 15-16 günlük umre turları tertip ettiklerini, yoğun arzı karşılamak için ek uçak seferleri çalışması yaptıklarını dile getirdi.

Her turlarının 49 şahıs kapasiteli olduğunu, bunların 45-46 karakter kısmının dolduğunu ifade eden Dursun, “Takribî 1 ay içerisinde 30 etrafında programımız var. Genel anlamda doluluk oranımız yüzde surata yakın” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın