Umre Ziyaretlerine Kudüs Rotası Geliyor

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, geçmişte Kudüs’şöhret Umre imanının bir parçası kabul edildiğini andırdırdı ve yeni çalışmalarını açıkladı.

Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilen “Hac Değerlendirme Buluşması”nda yaptığı konuşmada, tertip edilen buluşmanın ehemmiyetine dikkat toplayarak, eş buluşmalar tertip edilmeye devam edileceğini söyledi.

TARİHİMİZDE KUDÜS, UMRE ZİYARETİNİN BİR PARÇASIYDI

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: “Bizim tarihimizde bu iman yapılırken Kudüs özellikle Umre imanının bir parçası kabul edilmiştir. Biz bunu terk ettik ve Kudüs’ü sanki başka bir ülkeye teslim ettik. Kudüs onların değil, Kudüs Müslümanlarındır” dedi.

“KUDÜS ZİYARETİ UMRE PROGRAMINA İLAVE EDİLİYOR”

Görmez, “Dostlarımız önümüzdeki hafta oraya gidecekler, oranın tam imkânlarını gözden geçirecekler ve biz de yurttaşlarımıza duyuru edeceğiz.

Diyeceğiz ki Umre’ye gitmek isteyen vatandaşlarımızından, Kudüs’e uğrayarak gitmek isteyenler, yahut Umre ’yi, Kudüs’e uğrayarak tamamlamak isteyenler varsa bize başvuru etsinler.

Elbette bunu Dışişleri Bakanlığı ve alakalı tam devlet müesseselerimizle beraber planlayacağız, beynelmilel ilişkiler çerçevesini tasarlayacağız. Bu Ürdün üzerinden mi başka yerden mi yapılacak bunun imkânlarını hazırlayarak, en hoş bir biçimde yurttaşlarımıza allahın izniyle bu hizmeti de sunacağız.” çağrısı

“MEKKE’YE GÖKDELENLER DİKMEKLE OLMAZ”

Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mekke ’deki mevcut koşulların İslam cihanının hac arzını karşılayamadığını söyledi.

Görmez, “Bugün 25 milyon arz var. Umre imanına da arz devamlı yükseliyor. İslam dünyası bunu rastgele bir ülkenin ulusal sorunu olarak görmeden, beraber görüşüp istişare ederek hac imanını 100 sene sonrasına göre tasarılamalı.

Bunu yalnızca Kâbe ’ye soluk aldırmayacak biçimde gökdelenler dikmekle çözemeyiz.” dedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

SİYONİSTLERİN SİNSİ MESCİD-İ AKSA OYUNU

İslama Doğru

Yorum yapın