Tek Parmağıyla Kitap Yazdı

Ordu’da, adale hastası 21 yaşındaki Erdinç Yılmaz, kullanabildiği iki parmağı ile bilgisayarda yazmaya başladığı yaşam hikayesini, hastalığının ilerlemesi üzerine tek parmağı ile tamamlayabildi.

Ordu’da adale hastalığına bağlı vücutsal ve konuşma maniyi bulunan Erdinç Yılmaz, kullanabildiği iki parmağı ile bilgisayarında yazmaya başladığı yaşam hikayesini, süreç içinde bir parmağının daha işlevini yitirmesine karşın yarıda vazgeçmedi. 21 yaşındaki genç, “Azmin Başarıyı” ismini verdiği 164 sayfalık kitabını tek parmağıyla bitirerek, herkese misal oldu.

YAŞAMINI KALEME ALDI

Altınordu ilçesinde yaşayan Yılmaz, adale hastalığı sebebiyle lise 1. sınıfı yarıda vazgeçerek eve kapandı. Ailesinin gayreti ve dayanağıyla derlenen Yılmaz, piyano kursuna başladı. Yılmaz, kursta tutkunu olduğu Fenerbahçe’nin 100. sene marşını çalarak dikkati çekti.

Kursta tanıştığı dostunun nasihati üzerine kitap okuma alışkanlığı kazanan Yılmaz, yaşam hikayesini kaleme almaya karar verdi.

Adale hastalığı sebebiyle parmaklarını kullanmakta güçlük sürükleyen ve dizüstü bilgisayarında yalnızca iki parmağını kullanarak yaşamını satırlara döken Yılmaz, kitabının son kısımlarında hastalığının ilerlemesi sebebiyle yalnızca bir parmağını kullanabildi.

Hayatında yaşadığı güçlükler ile manililerin acı ve mutluluklarını 164 sayfalık kitabında anlatan Yılmaz, Fenerbahçe sevgisini de kaleme aldı.

Altınordu Belediyesinin dayanağıyla yayımlanan ve kapağında, Yılmaz’ın tutkunu olduğu sarı lacivert renkler kullanılan “Azmin Başarıyı” isimli kitabın imza günü, 2 Aralık Cuma günü saat 15.00’te Megakent Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek.

Anadolu Ajansının, “Fenerbahçe aşkını iki parmağından çıkan notalarla anlatıyor” haberi ile gündeme gelen ve azmi sayesinde yaşamını renkli yakalayan 21 yaşındaki Erdinç Yılmaz, kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

KİTAPLAR BANA MUTLULUK VERİYOR

Çevresi ile yazarak irtibat kuran Yılmaz, kitap okumayı çok beğendiğini ve okumanın yaşamına renk kattığını söyledi.

Günde vasati 150 sayfa kitap okuduğunu anlatan Yılmaz, “Dostumun nasihati üzerine kitap okumaya başladım. Daha sonra kitap yazmaya karar verdim. Kitabımı 18 Mart’ta yazmaya başladım, 19 Haziran’da ise bitirdim. Bu süreç benim için coşkulu geçti zira kitap yaşamımı değiştiren bir şey oldu. Bu esnada ailem ve bazı dostlarım bana destek oldu. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yılmaz, kitap okumanın kendisine efor ve mutluluk verdiğine işaret ederek, “Kitap okumaya başladıktan sonra hayatım renklendi. Artık kitap okumak benim için bırakılmaz bir gidişat. Okumak yazmanın vitaminidir. Sabah 07.00’de uyanıyorum ve akşama kadar kitap okuyorum. Azmedince yapılmayacak bir şey yok.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın