Rasulullah’a Kardeş Olmak Nasıl Bir Şey?

Genç Dergisi 127. sayısında “Özlediğim Dediği Kardeşi Misin?” diyor.

Genç, nisan sayısını şöyle tanıtıyor:

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ’in s.a.v. dünyaya teşriflerinin seneyi devriyesinin bu zaman diliminde olması nedeniyle GENÇ, bu ay Efendimiz ’in gençlerle olan ilişkisini, O ’nun hayatından hoşlukları ve kendisi gibi dostlarının da genç oluşunu tekerrür andırıyor, ”O’na kardeş miyiz?” sorusu üzerinden dosyasında inceliyor.

Tarihi sevdiren ekimiz Tarih Gastesi ise ”İNGİLİZ İŞKENCESİ” başlığıyla huzurlarınızda.

”Kardeşi miyiz Sorusu Bizi Gayrete Sevk Etsin”

”Kardeşlerimi özledim.” Bir mezar ziyareti sırasında söylenen ve kıyamete kadar gelecek bütün müminlerin yüreğine fer olacak bu cümleyi lütfen kendiniz için sorar mısınız? Bu ayki kapağımızda biz sorduk bu soruyu: “Özledim dediği kardeşi misin?” Asırlar öncesinden bizlerin hasretini çeken Rasulullah ’a kardeş olmak nasıl bir şeydir, düşünelim diye… O bizim kardeş olarak özlemimizi çekiyorken, biz O ’na ne kadar özlem dinliyor, hayatını ne kadar öğreniyor ve kendisini ne kadar örnek alıyoruz acaba? Kardeş olmak azıcık da kardeşliğin derdine düşmek demek. Nisan, kutlu doğum ayı; O ’nu andığımız ve hatırladığımız bu güzel bahar diliminde kardeşi miyiz sorusu bizi gayrete sevk etsin diye dua ediyoruz.

Dosya yazımızı Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Lütfi Arslan hazırladı.

Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan, Ömer Türker, Prof. Dr. Medaim Yanık, Ali Hüsrevoğlu, Seyyid Muhammed Kemdi, Hadi Duran, Abdullah Harmancı ve Human Movie Team müzakereleri Nisan ayında GENÇ ’te.

Editörden yazısında Süleyman Ragıp Yazıcılar abi  ”Avrupa`nın Fethi Yakındır” diyor:http://gencdergisi.com/11495-avrupanin-fethi-yakindir.html

Ödüllü Test’imizde ise bu ay 10 Soruda “Mustafa Kutlu”yu soruyoruz.

22 Nisan ’a kadar tüm sorulara doğru yanıt veren 1 bireye, Mustafa Kutlu ’nun 10 kitabı hediye.

Test için: http://gencdergisi.com/odullu_test.html

Genç Dergisi’nin bu sayısını ayrıntılı olarak şuradan görebilirsiniz: http://gencdergisi.com/11549-nisan-sayimiz-cikti.html

İslama Doğru

Yorum yapın