Okur Dergisi’nin İlk Sayısı Çıktı!

Kitapseverleri buraya alalım. Çünkü onların yeni mecmuası çıktı. Kitap Mecmuası OKUR, daha evvel bir tanıtım rakamı yayımlamış ve sihirk coşku oluşturmuştu, şimdi Mart-Nisan-Mayıs rakamıyla görücüye çıktı.

Okur Mecmuasının çıkışının bir gereksinimtan hareketle olduğunu vurgulayan mecmuanın editörü Yusuf Temizcan “Her gün onlarca yeni kitap yayımlanıyor, yayınevleri kuruluyor ve kitaba olan alaka gün geçtikçe çoğalıyor. Fakat tüm bunların yanında nitelikli kitapları takip etmek güçleşiyor.” dedi ve şöyle devam etti: “Hem okumayı hoşlananlar için, hem de okumaya vakit ayıramamaktan şikayet edenler için bir kitap mecmuası çıkartmak istedik. Yayıncılık camiasında bu anlamda bir boşluk ve gereksinim hissettik.”

OKUR MECMUASI’NİN ŞEHİRK RAKAMINDA NELER VAR?

Şehirk rakamında Süleyman Seyfi Öğün ile orta sayfa sohbeti yapan mecmuada ayrıca Fatih M. Şeker, Ekrem Demirli ve Bülent Ata ile yapılmış sohbetler yer alıyor. Çok satan kitaplara dair tenkidi bir dosya çalışması ile 15 Temmuz kitaplığına dair doyurucu bir mini dosya yapılmış. Akılda öykücü ve Cumhurbaşkanı Kültür Sanat sihirk mükâfatının sahibi Rasim Özdenören‘in “Zamanımızın Bir Seyyahı” başlıklı yazısı ile M. Lütfi Arslan‘ın “Okudum Öğrendim Deme”, Suavi Kemal Yazgıç‘ın “Kayıp Kitaplar”, Metin Karabaşoğlu‘nun “Editör’ün Anaparası Nedir?” başlıklı yazıları dikkat çekiyor. Yusuf Turan Günaydın‘ın Hz. Peygamber ile alakalı Fransızca yayımlanmış ama Türkçesi olmayan bir yapıttan bahsettiği yazısı, Ahmet Sadreddin’in babasıyla okuduğu kitaplar, Süleyman Ragıp Yazıcılar’ın günlük tadındaki metni gibi öne çıkan pek çok çalışma mevcut.

80 sayfalık mecmuanın kapağı oldukça dikkat çekici. Genel Yayın Rejisörü M. Lütfi Arslan, Editör’ü Yusuf Temizcan, Görsel Yönetmen’i Abdurrahim Yüce merkezleri ise İstanbul Üsküdar. Mecmuada yeni çıkan kitaplar, dosya çalışmaları, araştırma yazıları, kitap analiz ve tanıtım metinleri, tenkitler, tercümeler ve yayın dünyasından haberler bulunuyor. Mecmuaya kitapyurdu.com’dan ulaşılabiliyor.

İletişim için okurdergisi.com, [email protected]

Dergiyi edinmek için: https://goo.gl/i07t6X

OKUR’UN 1. RAKAMINDA KİMLER VAR?

Abdullah Güner, Abdullah Yalnız, Ahmet Berberoğlu, Ahmet Sadreddin, Ahmet Ünal, Aydoğan K., Ayşe Yazıcılar, Ayşegül Genç, Ayşenur Narboğa, Bülent Ata, Danuta Kean, Dursun Ali Tökel, Ekrem Demirli, Esad Mücahit Eskimez, Faruk Kara, Fatih Şeker, Fatma Kebire Gündüz, Fatma Özkaya, Furkan Özkul, Gökhan Gökçek, Halil İbrahim Gürgenç, Hamit Kardaş, Hatice Sarı Tan, İhsan Derviş, İhsan Sönmez, İsmail Güleç, M. Lütfi Arslan, Mehmet Akif Memmi, Mehmet Ali Çalışkan, Mehmet Erken, Mehmet Genç, Mehmet Murat Şahin, Metin Karabaşoğlu, Muhammed Murat Meblağ, Rabia Gülcan Kardaş, Rasim Özdenören, Safure Nermin Öz, Salih Yüztgenç, Sami Yaylalı, Selim Tiryakiol, Sinan Özgenç, Suavi Kemal Yazgıç, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Süleyman Seyfi Öğün, Yunus Emre Tozal, Yusuf Temizcan, Yusuf Turan Günaydın.

Ayrıntılı Bilgi: www.okurdergisi.com

İslama Doğru

Yorum yapın