Okur Dergisi Çıktı

Aylık kitap mecmuası Okur’un tanıtım rakamı çıktı. 

Okuyucusuna kitap merkezli bir hayat öneri eden Okur ’da kitaba dair ne varsa bulabilirsiniz; kitap incelemeleri, yeni çıkan kitapların tanıtımları, müzakereler, kitapların hususi öyküleri… Okur ’un tanıtım rakamı olan bu rakamdan sonraki rakamın Ocak 2017 ’de okuyucuya sunulması planlanıyor.

MECMUACILIĞA VE KİTAPLARA GÖNÜL VERENLER

Okur`ın editöryal kadrosu, danışman heyeti ve yazarları ise mecmuacılığa gönül vermiş, kitapların ruhuyla soluk alabilen, yazmaya; düşünmeye gönül vermiş adlardan oluşuyor.

Okur`un künyesi şu biçimde:

Mesul Yazı İşleri Müdürü: Yusuf Temizcanokur_dergisi

Yayın Danışmanı: Asım Gültekin

Akademik Danışma Heyeti: M. Fatih Yemini, Ahmet Kavas, Süleyman Seyfi Öğün, Metin Karabaşoğlu, Tahsin Görgün

Yayın Heyeti: Mehmet Lütfi Arslan, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Yusuf Temizcan, Hamit Kardaş, Selim Tiryakiol, Salih Yüztgenç, Gökhan Gökçek

Görsel Rejisör: Seyfullah Bayram, Abdurrahim Yüce

Mutfak Takımı: Esat Mücahit Yıpranmaz, Halil İbrahim Gürgenç, M. Ömer Kurnaz

ANADOLU’YU MAYALAYAN KİTAPLAR

“Anadolu ’yu Mayalan Kitaplar” dosya mevzusuyla hazırlanan bu rakamda Mehmet Lütfi Arslan ’ın giriş mahiyetinde kaleme aldığı “Maksat Ettim Okumaya” başlıklı bir yazısı, Metin Karabaşoğlu ’ndan “Editör Kitabın Neresinde?”, Ahmet Kavas ’tan “Çevirinin Bir Öyküsü Olmalı”, Mustafa Kirenci ’den “Yayımlayamadığım İki Kitap”, Suavi Kemal Yazgıç ’tan “Yanlış Adlı Kitaplar”, İbrahim Sadri ’den “Yaşamak İsmindeki Mücevher” başlıklı yazılar mevcut. Yunus Emre Tozal, Mustafa Kutlu ’nun son kitabı İyiler Can Vermez üzerine, Ayşegül Genç ise Kürk Mantolu Madonna ve Bir Yobazın Günlüğü kitaplarının kişilikleri üzerine “Tutkuda Maria Puder, Hayalde Mona Roza, Hakikatte?” adlı bir analiz yazısı yazdı.  İhsan Fazlıoğlu, Ergün Yıldırım, Enver Gülşen ve Yasin Çetin ile yapılan birbirinden hoş müzakereler sizleri bekliyor. Keşke çevrilse köşesinde Türkçe ’ye henüz kazandırılmamış olan bedelli kitaplardan bahsediliyor.

Yayın dünyasına yeni bir soluk katacağına inandığımız Okur Mecmuası ’nin uzun seneler süresince okuyucusuna ve kültür-sanat dünyasına hoş hizmetlerde bulunacağına inanıyoruz.

Okur`un tanıtım rakamını, TÜYAP Kitap Fuarı`ndaki Erkam Yayınları Standından veya Beynelmilel Genç Derneği`nden temin edebilirsiniz.

Bilgi için: www.okurdergisi.com

Facebook, Twitter, ınstagram: okurdergi

Kaynak: Genç Mecmuası

İslama Doğru

Yorum yapın