Öğrenci, Öğretmen, Veli Birlikte Kitap Okuyor

Batman Aydınkonak Ortaokulu’ndaki talebeler, her gün 20 dakika hoca ve velileri ile kitap okuyor.

Batman Aydınkonak Ortaokulu idareyicileri, Batman Valiliğinin kitap okuma alışkanlığı kazandırmak emeliyle bir zaman evvel yaşama geçirdiği “Okuma Sevdası Projesi” kapsamında, farkındalık yaratmak emeliyle talebe, hoca ve velilerin beraber kitap okuduğu program başlattı.

20 DAKİKA KİTAP OKUYORLAR

Bu kapsamda her gün mektebe gelen veliler, sınıfta çocuklarıyla 20 dakika kitap okuyor.

Okul müdürü Erdal Demirkaya, çocukların kitap okuma alışkanlığı edinmesi için talebe, hoca ve velilerin birlikte kitap okuduğu bir civar oluşturduklarını söyledi.

Bu emelle mektebe gelen velilerin dersliklerde çocuklarıyla kitap okuduğunu dile getiren Demirkaya, “Velilerimiz, talebelerimiz ve hocalarımızla o saatte okuma faaliyeti yapıyoruz. Velilerimizi de bu projeye katmamızın sebebi talebelerimizin kendilerini yalnız olmadıklarını sezdirmelerini sağlamaktır. Bu biçimde farkındalığı daha fazla çoğalıyoruz.” dedi.

Velilerden Suat Eke ise büyük memnuniyet dinlediği uygulamayı desteklediğini belirterek “Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığına destek emeliyle geldik. Çocuklarımızla birlikte mektepte kitap okuyoruz, hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

ŞİMDİ DAHA ÇOK OKUMAK İSTİYORUZ

6. sınıf öğrencisi Ayfer Alkan da okumanın ehemmiyetine işaret ederek okuma saatinin her gün uygulanmasının ehemmiyetli olduğunu söyledi.

Öğrencilerden Devran Aksoy da ailelerinin kendilerine destek olduğunu aktararak “İlk günlerde kitap okumak istemiyorduk zira bize destek olanlar yoktu. Şimdi anne ve babalarımız geldiği için daha çok okumak istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın