Mahalle Muhtarı Camiye Kütüphane Yaptı

Sakarya’da muhtarlık yapan Fethi Tokaç, talebelerin boş sürelerini kitap okuyarak değerlendirmeleri için Merkez Camisi’nin altında kütüphane oluşturdu.

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde muhtarlık yapan Fethi Tokaç, talebelerin boş sürelerini kitap okuyarak geçirmelerini sağlamak emeliyle üniversitelerden ve sivil toplum kuruluşlarından edindiği kitaplarla Merkez Camisi’nin altına mini kütüphane kurdu.

Talebelerin boş sürelerini kitap okuyarak geçirmelerine ihtimal sunan Tokaç, kütüphaneye koyduğu masa tenisiyle de onları spor yapmaya teşvik ediyor. Talebeler, derslerine çalışırken kütüphanedeki bilgisayarlardan da yararlanıyor.

Tokaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklara rahat bir etraf hazırlamak için caminin altını kütüphaneye dönüştürdüklerini söyledi.

Ülkedeki 181 üniversiteye arzuhal yazarak kitap arzında bulunduklarını anlatan Tokaç, şu değerlendirmede bulundu:

“Üniversitelerin bir hayliyi bizlere kitap gönderdi. Ayrıca, yurttaşların, dostlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın dayanaklarıyla binlerce kitaba kavuştuk. Kurduğumuz kütüphanede çocuklarımız, talebelerimiz gelip araştırma ödevlerini internet üzerinden bilgisayarlarla yapıyorlar. Burada gençlerimiz boş sürelerini değerlendirerek kitap okuyor, masa tenisi oynuyorlar, bilgisayarda ödevlerini yapıyorlar.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın