Kitap Düşkünlüğü İş Sahibi Yaptı

Lise senelerinde toplamaya başladığı kitapları artık evine sığmaz hale gelince sahaflığa atılan Dilek’in iş yeri, kitapseverlerin uğrak mekanı oldu.

Lise senelerinde toplamaya başladığı kitapları artık evine sığmaz hale gelince sahaflığa atılan bibliyoman kitap düşkünü İlhami Dilek’in iş yeri, kitapseverlerin uğrak mekanı haline geldi.

Eskiye, yaşanmışlığa merakları dolayısıyla sokak sokak dolaşarak sahaf arayan kitap düşkünlerinin Antalya’daki yolu, içerisi kitaptan duvarlarla örülü bir dükkanına çıkıyor.

Kapıdan girer girmez kendilerini göz alabildiğince kitabın sihrine kaptıran okurlar, her kısımda ayrı bir dünyayla karşılaşıyor. Tarihten psikolojiye, sanattan sosyolojiye bir hayli dalda suratlarca kitabın yer aldığı sahafın sahibi de bir bibliyoman.

Kitap isteği ufak yaşlarda başlayan İlhami Dilek, okuyamayacağını dahi dahi yeni kitaplar almaya devam etti. Dilek, kitaplarına evinde yer bulamayınca ikinci el satışının yapıldığı bir iş yeri açmaya karar verdi.

YAKLAŞIK BİR MİLYON KİTABI VAR

Dilek, kitaplarını çocukları gibi hoşlandığını ama bunların bir haylisini okuyamadığını söyledi.

1 milyon kitabın bulunduğu dükkanını çok rakamda okurun ziyaret ettiğini belirten Dilek, “Lise senelerimde kütüphanelerden çıkmazdım. Kitap okumayı o yarıyıllarda çok hoşlanıyordum. Geçmişte o kitaba olan bağlılık beni sahaflığa yöneltti.” dedi. erdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın