‘kendinde Boğulma Başkasında Diril’

Genç Mecmuası, Şubat 2017 sayısı “Kendinde Boğulma Başkasında Diril” kapağıyla çıktı. Tarih Gastesi ekinde ise bu ay  “Fatih Camii’ni Fatih Yaptırmamış!” diyor.

Genç’in bu ayki tanıtım yazısı şöyle:

Geçtiğimiz ay 2017 ’ye giriş yapmış ve ”Paksin Pak Kal” demiştik. Vurgulamak istediğimiz, insan ilişkilerinde sömürülen sevgi, duygu, aşk lafları; yerine koyulan yapay ifadeler, kimi zaman sosyal medyadaki emojiler ve eş iletilerdi. Bunların hem sevgiyi zamansız tamamladığını, hem de evlilik evvelinde ne kadar fazla olursa sonrasında yaşanacak sevgi civarında tükenmişliğe yol kalemtıraşını söylemiştik. Hamd olsun hoş yankı buldu ve hoş geri dönüşlere vesile oldu.

2017 ’nin ikinci ayında: Bu ay ise ”Kendinde Boğulma Başkasında Diril” diyoruz. Gayemiz genç arkadaşlarımıza yaşanan bilgi lekeliliği ve sahteleşen ilişkilerle kaybolmamalarını, yalnızca kendi gündemlerinde ve kendi dünyalarında boğulmamaları gerektiğini, hoş gayeyle hoş ameller yapmalarını ve dirilmelerini nasihat etmekti. Bu hususta detaylı bir dosya mevzusu hazırladık ve yazılarla, ziyaretlerle kuvvetlendirdik. Dosya yazımızı Ayşe Yazıcılar hazırladı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Beynelmilel Sosyal Medya Derneği USMED Başkanı Said Ercan, müzisyen Aykut Kuşkaya, yazar Bülent Ata ve seerahbook.com web portalı üzerine Serap Ermis ile yapılan mülakatlar Şubat ayında GENÇ ’te.

Editörden yazısında Süleyman Ragıp Yazıcılar abi ”Gençsin, Hoşsun, Ümidin Bitmesin” diyor: http://gencdergisi.com/11310-gencsin-guzelsin-umidin-bitmesin.html

Ödüllü Test’imizde ise bu ay Ömer Seyfettin ’i ”10 Sualde Ömer Seyfettin” başlığıyla soruyoruz sizlere. 23 Şubat ’a kadar tüm suallere doğru yanıt veren 1 bireye, Ömer Seyfettin ’in 5 kitabı hediye.

Test için: http://gencdergisi.com/odullu_test.html

Detaylı basın ilanımızı şuradan görebilirsiniz: http://gencdergisi.com/11321-genc-mecmuası-subat-sayisi-cikti.html

İslama Doğru

Yorum yapın