Hibelere Başvurusu Süresi Uzatıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Müessesesinin TKDK 164 milyon 706 bin avro hibe vereceği kırmızı et, kanatlı eti, süt ve yumurta yapımı projeleri için son müracaat tarihi 24 Nisan’a, evrakların teslim süresi ise 27 Nisan’a uzatıldı.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamaya göre, “Tarımsal Şirketlerin Fiziki Varlıklarına Müteveccih Yatırımlar” başlığı altında süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta yapımı projeleri için 164 milyon 706 bin avro hibe bütçesi bölerken, teşebbüsçüler 42 şehirdeki TKDK şehir koordinatörlüklerine proje sunmaya davet edildi.

ONLINE 24 NİSAN ELDEN 27 MAYIS 

Projelerin online sistemden son müracaatları 10 Nisan’dan 24 Nisan’a, online sistemden doldurulan dokümanların çıktısı ve istenen öbür evrakların son teslim tarihi ise 13 Nisan’dan 27 Nisan’a uzatıldı. Online müracaat sistemi 24 Nisan Salı günü saat 21.00’e kadar sarih olacak. Söz mevzusu evrakların ise 27 Nisan Cuma mesai bitimine kadar TKDK şehir koordinatörlüklerine teslim edilmesi gerekiyor.

ZAMANINDA YAPILMAYAN YALANLANACAK 

Açıklamada, son teslim tarihinden sonra yapılacak müracaatların kabul edilmeyeceğine dikkat çekilerek, “Yatırımcıların proje müracaatı ve kabulünde yoğunluk yaşamamaları için harekâtlarını son güne vazgeçmemeleri ehemmiyet talep ediyor.” ifadesine yer verildi.

Kaynak: yeniakit

İslama Doğru

Yorum yapın