Haram Para Huzur Bırakmıyor!

Hakkında “Kaybedilme Kabiliyeti” adlı bir belgesel çekilen Mustafa Savgan 1979 yılında 100 bin TL ikramiye kazandı. 1982  yılında milli piyango bileti alan Savgan’a 30 milyon TL çıktı. 1984 yılında yine milli piyango aldı bu sefer kendisine 15 milyon TL ikramiye kazanan Savgan yılmadı 1987 yılında aldığı milli piyango bileti ile 2 milyon TL kazandı. Kendisinin belgeseli yapıldığında ise “ayakkabı boyacılığı” yapıyordu.

Bir yakınının evininde kaldığı bir dönemde 12 Aralık 2014 tarihinde hayata fakir bir insan olarak veda etti. Birçok kez ikramiye çıkmasına rağmen para kendisine saadet getirmedi. Anlaşıldığı üzere milli piyango ikramiyesinden çıkan para mutluluk getirmiyor.

YOLSULLUK İÇİNDE DONARAK ÖLDÜ

Mustafa Sarıoğlu hayatı yaklaşık 40 yıl önce aldığı milli piyango biletine büyük ikramiyenin çıkmasıyla yerle bir oldu.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinin Tırkaz köyünde yaşayan Sarıoğlu parasız kalınca yoksulluk içerisinde yaşamaya başladı ve ona komşuları bakmaya başladı.

Devletten aldığı yaşlılık maaşıyla yaşarken kısa bir süre sonra evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettiler. Kimsesi olmayan, evlenmeyen Sarıoğlu belli bir süre sonra öldü. Sarayköy Devlet hastanesinde yapılan otopsi sonucu donarak öldüğü belirlendi.

İslam ve İhsan

Yorum yapın