Dünya Bize Biz Hakikate Gebeyiz!

Genç Mecmua, 15 Temmuz’un işlendiği 120. sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

İşte Genç Mecmuanın bu ayki basın ilanı:

Bundan bütün 10 sene evvel Eylül 2006’da yayın hayatına başlayan GENÇ Mecmuamız, bu ay itibariyle 120. sayısıyla huzurlarınızdadır.

Rabbim baki gençlik yolunda daha nice 10 seneler kısmet etsin.

Geçtiğimiz ay 15 Temmuz’da yaşadığımız o karanlık geceyi işlemiştik mecmuamızda. Bu karanlığın yeni bir aydınlanma için bize ibret olacağını; o gece durduğumuz kıyamın artık hiç bitmeyeceğini söylemiştik.

Bu ay ise 15 Temmuz duyarlılığını yeniden sürdürüyoruz. Süreç içerisinde hasar verilmek istenen cemaat, tarikat, sohbet, hizmet gibi kavramların alçaklıkla; darbeyle, halkın istemine kast etmekle asla bir ilgisi olmadığını; sapla samanı ayırmamız gerektiğini söylüyoruz.

Kapak ifademiz bu ay müzakere de yaptığımız Yusuf Kaplan ’a ait:

“15 TEMMUZUN ANLAMI TEKBİR VE SALADADIR”

Yusuf Kaplan ’la birlikte, Doç. Dr. Mehmet Emin Okur, Hamza Tzortzis, Turan Kışlakçı ve Sayyid Konurbaev mülakat yaptığımız adlar.genc

Mehmet Lütfi Arslan abimiz “15 TEMMUZUN ANLAMI TEKBİR VE SALADADIR” başlıklı yazısında o gece yükselen salaların önemine, nasıl bir atmosfer oluşturduğunu dikkat topluyor:

“Derin halkın kıyamı o veya şunun çabası ya da kalkışması değil dinin ve mukaddesatın kıyamıdır. Simgeyi de kim ne kadar örtmeye ya da görmezden gelmeye çalışırsa çalışsın tekbir ve saladır. Alınlarında Hak kınası, dillerinde tekbir o gece tankların üstüne yürüyen mertler verilen salaların kendi salaları olduğunu öğrenerek mi yürümüşlerdi acaba?”

Editörden yazısında ise Süleyman Ragıp Yazıcılar abi “HESAPSIZ YAŞAYANIN HESABI KAPANIR!” diyor. Şuradan okuyabilirsiniz.

Kapak çizimlerimiz Merve Cirişoğlu Çotur hanımefendiye ait. Bu çizimlerden bir de poster hediyemiz var…

Ödüllü Test’imizde ise bu ay Fuat Sezgin Öğretmenimizi 10 SUALDE FUAT SEZGİN başlığıyla soruyoruz sizlere. 23 Eylül ’e kadar tüm suallere doğru yanıt veren 1 şahsa, Fuat Sezgin ’in 4 kitabını hediye.

 

GENÇ MECMUA EYLÜL AYI RÖPORTAJLARI

Yusuf Kaplan: “Dünya Bize Biz Gerçeğe Hamileyiz!” Konuşan: Salih Yüztgenç

Doç. Dr. Mehmet Emin Okur: “Ebabillerin Ağzında Taş Dahi Yoktu Yalnızca Tekbir Vardı” Konuşan: Salih Yüztgenç

Hamza Tzortzis: “İslam ’a Girmek Kolay İslam Kalmak Güç” Konuşan: Halil İbrahim Gürgenç

Turan Kışlakçı: “Cesur Bir Milletin, Liderini Bulunca Yazamayacağı Tarih Yoktur” Konuşan: Alpaslan Öngel

Sayyid Konurbaev: “Rusya Müslümanlarına Ait İslam Günlüğü” Konuşan: Hatice Sarı

Ayrıntılı Bilgi: www.gencdergisi.com

İslama Doğru

Yorum yapın