Cami Avlusunda Kitap Okuma Günleri

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu talebeleri, Yedi Hilal Derneği’nin faalliği sayesinde hem camiye gitme hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.

Yedi Hilal Derneği, mektep idareleri ve ailelerin yazılı izinleriyle, mektep çıkışlarında talebeleri camiye götürüp okuma halkaları oluşturarak, çocuklara hem okuma hem de camiye gitme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor.

Kartal Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf talebeleri Yedi Hilal Derneği Abonesi Yusuf İslam Kara himayesinde kitap okuyor.

ÇOCUKLARA CAMİYE GİTME VE KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIYOR

Kara, mektep yönetimi ve velilerden aldığı yazılı izinle, konutları mektebe yakın olan ve aktifliğe katılmak isteyen talebeleri, mektep çıkışında alıp en yakın camiye götürüyor. Caminin uygun bir yerinde ulusa oluşturup sırayla talebelere kitap okutan Kara, okuma faalliği bitiminde talebelerle beraber namaz kılıyor.

Yedi Hilal Derneği, mektep idareleri ve ailelerin yazılı izinleriyle, mektep çıkışlarında talebeleri camiye götürüp okuma halkaları oluşturarak, çocuklara hem okuma hem de camiye gitme alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor. Tansel Parlak – Anadolu Ajansı

Faalliğin Yedi Hilal Derneği tarafından mektep idareleri ve ailelerin işbirliğiyle İstanbul’da bir hayli ilçede yapıldığı öğrenildi.

Kara, hem çocukları camiye alıştırmak hem de onlara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, Kartal ’da Topselvi, Atalar, Kurfalı, Yakacık mahallelerinde yapılan faalliğin özellikle ortaokul 7 ve 8. sınıf talebelerini içerdiğini söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İslama Doğru

Yorum yapın