3. Üsküdar Sahaf Festivali Başladı

3. Üsküdar Sahaf Şenliği, 70 sahafın katılacağı aktiflikle 10.00-21.00 saatleri arasında Üsküdar sahilinde 23 Ekim’e kadar kitapseverlerin ziyaretine sarih olacak.

Osmanlı yarıyılında basılmış gazete, tarihi belge kıymetindeki kıymetli kitap, mecmua, afiş, harita, poster ve ferman gibi ehemmiyetli yapıtların sergileneceği aktifliğe alakanın yüksek olması bekleniyor.

Festivalde ziyaretçileri neler bekliyor?

Yüzbinlerce Kitap

Nadir bulunan, artık baskısı olmayan ya da yeni baskılarına göre daha nitelikli tercümelere sahip yüz binlerce kitap burada.

Eski Gazeteler

Osmanlı yarıyılının gazeteleri, Cumhuriyet ’deri bugüne tüm gazeteler, özel vakalara ait baskılar meraklalıları için festivalde.

Eski Plaklar

Eskinin o sihirli şarkıları, Hakkı Bulut ’tan Deep Purple ’a uzanan geniş bir arşiv, plakseverler için 3.Üsküdar Sahaf Şenliği ’nde.

Bulunmaz Dergiler

Araştırmacı veya meraklıları için artık yayın yaşamına son vermiş, bir yarıyıla damgasını vuran mecmuaların hiçbir yerde bulamayacağınız rakamları Üsküdar ’da olacak.

Nostaljik Fotoğraflar

Yaşandığı yarıyılın özelliklerini yansıtan, geçmiş yaşamları, o yarıyılın insanlarını anlatan çok özel resim kareleri.

Çok Uygun Fiyatlar

Geçmişin çok satan popüler romanları, artık baskısı olmayan kitaplar, 3.Üsküdar Sahaf Şenliği süresince fantastik uygun maliyetlerle.

İslama Doğru

Yorum yapın